Pohár PKFS: Mladotice sekly Kaznějov, výhru pečetil teprve patnáctiletý šikula

Plzeňský deník

4. 10. 2023

Fotbalisté Mladotic překvapili ve středeční dohrávce úvodního kola krajského poháru favorizovaný Kaznějov a po oťukávací první půli si pak na domácí půdě otevřeli střelnici. Tým hrající I. B třídu nasázel soupeři, jenž oproti bojům v krajském přeboru hodně obměnil sestavu, čtyři góly v rozmezí 53. a 80. minuty a nakonec slavil vítězství 4:0 i postup.

První branku utkání, které sledovalo 150 diváků, vstřelil osm minut po pauze střídající Jakub Kolář, který přišel na hřišti teprve po změně stran. Druhou branku přidal Štěpán Kůsa a třetí znovu autor úvodního zásahu. Skóre utkání pak deset minut před koncem uzavřel teprve patnáctiletý Tomáš Sebránek.

Mladotice nakonec vyhrály jednoznačně 4:0 a spravily si chuť z minulého týdne, kdy v céčkové skupině I. B třídy prohrály hned dva zápasy. V předehrávce 13. kola nejprve ruply na půdě zálohy divizních Rokycan 0:6 a o víkendu doma nestačily na Zbiroh, jemuž po gólu ze třetí minuty nastavení podlehly těsně 3:4.

TJ Sokol Mladotice - FK Bohemia Kaznějov 4:0

Poločas: 0:0. Branky: 53. a 72. Kolář, 65. Š. Kůsa, 80. Tomáš Sebránek. Rozhodčí: Cimický - Frgal, Šilhánek. ŽK: 2:2 (57. Randa, 90. Koudele - 24. Polívka, 90. Vinkler). Diváci: 150. Sestava TJ Sokol Mladotice: Koudele - V. Šiml, O. Buchtelík, Krejčí, Frank, F. Buchtelík (81. Matěj Sebránek), Randa, Š. Kůsa (85. Kučera), A. Kůsa, L. Šiml (64. Tomáš Sebránek), Urban (46. Kolář). Trenér: Petr Hajžman. Sestava FK Bohemia Kaznějov: Sadílek - Vaneš, Náhlovský, M. Vondráček, Běhounek (46. Beránek), Polívka (46. Višňovský), Filipec, Kovář (46. Rusňák), Vašíček, Fait, Vinkler. Trenér: Vladimír Pitlík.

Fotbalisté TJ Sokol Mladotice (na archivním snímku hráči v modrých dresech) porazili v 1. kole Poháru PKFS Kaznějov 4:0.